Skip to content ↓

Nursery and Pre-Prep Staff List

Teaching Staff

 

Headmaster                                                      

Mr Jonathan Brough

BEd (Hons), MA, NPQH, FCollT                        Microsoft Certified Educator              Raspberry Pi Certified Educator

Head of Nursery & Pre-Prep                      

Mrs Jane Appleby 

BEd (Hons)

Pre-Prep
 
Key Stage 1
 

Teacher 

Mrs Rosie Badhe

BA (Hons) PGCE

Reception
 

Head of EYFS & Reception Teacher         

Miss Lauren Thornton

BSc (Hons) PGCE

Teacher  

Mrs Kathleen Longbottom

Cert Ed

Teaching assistant 

Mrs Anna Szarlej

BA, NVQ

Pre-School
 

Teacher  

Mrs Holly Aston (Maternity leave)

HDip Mont, FETAK

Teacher (Blue) 

Mr Gavin Field

CACHE Dip, NVQ

Teacher (Purple)                                          

Miss Gemma Kirk

BA (Hons), Dip Childcare

Supervisor & Pre-SchoolTeacher  (Red)                                                  

Ms Ilona Czajczynska

MA, QTs, EYPS

Teaching assistant                                          

Mrs Alina Gluch

NVQ

Teaching assistant                                           Miss Zuzana Muzilova
Nursery
 

Nursery teacher (Orange)                            

Miss Maria da Silva Viera

BSc, Mont Dip

Nursery teaching assistant (Orange)      

Mrs Iglika Findolova

BA, NVQ

Nursery teacher (Yellow)                             

Mrs Agnieska Dudek-Graham

Int Mont Dip

Nursery Teaching Assistant (Yellow)       

Mrs Sabrina Clark

NVQ

SEND Teacher                                                   

Miss Kate Lucht

BA, Dip SpLD

Dance and Drama Teacher                          

Ms Pippa Aston-Browne

Prof Dip Musical Theatre

Art teacher                                                        

Mrs Helen Pope

Cert.Ed

Forest School Lead and Yoga Teacher    

Miss Penelope Reynolds

BA

Gymnastics teacher                                       

Miss Nicola Brisley

British Gymnastics Cert

Multisport Teacher                                        

Mr Louie Cockle

Tennis Teacher                                                

Mr Robert East

LTA Level 2

Karate Teacher                                                 Sensei Dan Frost

Music Teacher                                                  

Dr Philip Ashworth

BA (Hons), DMus

Non-Teaching Staff
 

Director                                                               

Mrs Fiona Goulden

BA (Hons)

School Administrator                                     

Mrs Christine Elford

BA, PGCE

Catering Manager                                           

Mrs Tracey King

Catering Assistant                                           

Miss Marion Field

Catering Assistant                                           

Miss Julie Carpenter